Shoutcast - StreamHost- Dostarczamy Serwery Radiowe Shoutcast

Serwery Shoutcast Radio, Stream Host - profesjonalny tani hosting radia

[ SuperHost ]

[ E-mail ]

[ Program Partnerski ]

 

Koszyk jest pusty

 

 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

 

 

Co to jest kbps?

Co to są te sloty?

Jak zamówić serwer pod rozgłośnię radiową?

Jak to jest możliwe, że mogę nadawać 24 h na dobę bez przerw i bez straty jakości?

Jak mam administrować swoim kontem?

Jak działa autopilot?

       » Opis szczegółowy

Jak nadawać z domu?

       » Opis szczegółowy

Jak skonfigurować Winamp'a, aby dało się nadawać audycje z domu?

Czy mogę mówić podczas audycji do swoich słuchaczy?

Zabrakło mi wolnych slotów, co zrobić żeby zwiększyć ilość słuchaczy?

Czy moge nadawać dwie różne audycje na jednym koncie?

Jak mogę nadawać mp3 legalnie?

 

 

Nie wiesz jak rozpocząć swoja przygodę z Radiem?

Przeczytaj uważnie FAQ, a znajdziesz odpowiedzi na wszelkie podstawowe pytania jak założyć swoje pierwsze Radio. Pełna automatyka, pełna administracja.

 

 

 

 

Shoutcast FAQ

 

 

 

Co to jest kbps?

Przez skrót kbps można najprościej rozumieć jakość nadawania audycji radiowej, jak i jej odbiór. Zapraszamy do przetestowania jakości za pomocą naszego radia testowego.

 

 

Co to są te sloty?

Slot to z ang. kieszeń, czyli w przypadku serwera radiowego, dopuszczalna liczba odbiorców słuchająca jednocześnie. 1 slot = 1 odbiorca, 25 slotów = 25 odbiorców słuchajacych jednocześnie.

 

 

Jak zamówić serwer pod rozgłośnię radiową?

Wszelkie możliwe pakiety, bądź też konfiguracje wraz z dodatkami zamawiamy przez Naszą stronę internetową. W momencie złożenia zamówienia wysyłana jest faktura proforma na podany przez Państwa adres e-mail wraz z instrukcjami. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłany jest automatycznie e-mail powiadamiający o aktywacji usługi wraz z wszystkimi potrzebnymi danymi.

 

 

Jak to jest możliwe, że mogę nadawać 24 h na dobę bez przerw i bez straty jakości?

Jako nieliczni stosujemy ofertę kbps/slot w tak atrakcyjnej cenie bez limitów transferu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla początkujących jak i dużych rozgłośni radiowych.

 

 

Jak mam administrować swoim kontem?

Gdy już usługa będzie aktywowana, zostanie wysłana na podany przy rejestracji adres e-mail wiadomość z danymi potrzebnymi do administracji kontem. Panel adminstracyjny jest dostępny po zalogowaniu się przez stronę www.StreamHost.pl . Po zalogowaniu będą mieli Państwo dostęp do wszelkich płatności, informacji, statystyk oraz do zarządzania serwerem i możliwością nadawania z tzw. Autopilota. Poza tym dostępny jest także dodatkowy panel administracji serwera Shoutcast.

 

 

Jak działa autopilot?

Autopilot to dodatkowa usługa do każdego konta radiowego. Jest to możliwość nadawania muzyki, dzwięków formatu mp3 bezpośrednio z naszego serwera. W mailu aktywacyjnym otrzymają Państwo również dane dostęppwe do konta FTP, gdzie umieszają Państwo muzykę, która ma być nadawana podczas uruchomienia autopilota z panelu administracyjnego. Dodatkową funkcją autopilota jest zaawansowany shuffle dający możliwość nadawania muzyki nie tylko w losowej kolejności, ale również wybierania konkretnej ilości utworów (jingli) z poszczególnych katalogów. Tak, aby nadawana muzyka, była przeplatana reklamami lub jinglami muzycznymi, które Państwo umieszczą na serwerze.

         » Opis szczegółowy

 

 

Jak nadawać z domu?

Do rozpoczęcia przygody DJ'a są potrzebne dwie rzeczy. Standardowy Winamp (pobierz), oraz dodatkowy plug-in do Winamp'a (pobierz plug-in).

 

 

Jak skonfigurować Winamp'a, aby dało się nadawać audycje z domu?

Po zainstalowaniu plug-in'u (pobierz plug-in) do Winampa należy go odpowiednio skonfigurować. Wybieramy z menu Winampa pozycje "Options", a następnie "Preferences" (Ctrl+P). Wybieramy plug-in "SHOUTcast Source DSP" i po pojawieniu się jego okna wypełniamy wszystkie pola w zakładkach "Output/Connection" i "Output/Yellowpages" na podstawie danych otrzymanych w emailu aktywacyjnym. W zakładce "Encoder" ustawiamy jakość nadawania. Próba nadawania wyższą jakościa niż wykupiona powoduje automatyczne rozłączanie. Po skonfigurowaniu plug-in'u naciskamy "Connect" na zakładce "Output" w celu połączenia sie z serwerem Shoutcast.

         » Opis szczegółowy

 

 

Czy mogę mówić podczas audycji do swoich słuchaczy?

Oczywiście, że tak. Wystarczy być posiadaczem mikrofonu, oraz uaktywnić mikrofon przy konfiguracji plug-in'u.

 

 

Zabrakło mi wolnych slotów, co zrobić żeby zwiększyć ilość słuchaczy?

Wystarczy skontaktować się z nami przez e-mail lub telefonicznie, podać liczbę dodatkowych slotów lub wyższą jakośc nadawania jaka Państwa interesuje. Następnie, po dokonaniu wpłaty zgodnie z otrzymaną od nas fakturą proforma, odczekać maksymalnie do 24 h na aktualizacje parametrów konta.

 

 

Czy moge nadawać dwie różne audycje na jednym koncie?

Nie, jedno konto to jeden serwer radiowy, na którym w jednym czasie może nadawać jedno Radio.

 

 

Jak mogę nadawać mp3 legalnie?

Jeżeli myślałeś, aby nadawać muzykę, której prawa autorskie należą do jednej z Polskich Firm fonograficznych, i chciałbyś to robić całkowicie legalnie? Nie jest to wcale ani trudne ani zbyt kosztowne.

W Polsce funkcjonuje kilka stowarzyszeń, które pomogą w licencjonowaniu utworów puszczanych w Twojej rozgłośni. ZAiKS, ZASP ( związek artystów scen polskich ) i SAWP (Stowarzyszenie artystów wykonawców utworów muzycznych i słowno-muzycznych).

Następnie złożyć dostępny formularz dla podmiotów chcących używać muzyki chronionej prawami autorskimi i oczekiwać odpowiedzi. Z danych wynika, iż wnioski z reguły spotykają się z przychylnością firm fonograficznych.

 

 

O StreamHost |  Shoutcast Hosting  |  Twoje Radio w Sieci  |  HelpDesk

Copyright © SuperHost.pl s.c., 2005. All Rights Reserved